Volta - koń, konie, jeździectwo, jazda konna
koń, konie, jeździec, jeździectwo, jazda konna

koń, konie, jazda konna, jeździectwo, portal jeździecki, jazdy konne

szukaj:
Baileys - pasze dla koni
konie
konie
Menu głównekonie
konie
konie
Działy
konie
konie
Końskie motto: konie
konie
konie
Najczęściej czytane
konie
konie
Baileys - alimentos para cavalos
konie
konie
agrogora.swf
konie
konie
arch.voltahorse.pl
konie
konie
sas
konie
konie
asda
konie
konie
koń, konie

Artykuły > Varia1 > PR pro publico bono: Greytree i Lexgo mają nowych klientów
konny, końskie
PR pro publico bono: Greytree i Lexgo mają nowych klientów

Greytree (www.greytree.pl) oraz Kancelaria Prawna Lexgo (www.lexgo.pl) podjęły się reprezentowania Szkółek Jazdy Konnej i Hipoterapii w sporze z Zarządem Hipodrom Sopot Sp. z o.o.

Czy na Hipodromie w Sopocie przestanie istnieć hipoterapia i szkółki nauki jazdy konnej?
Na Sopockim hipodromie trwa spór, którego finałem może stać się likwidacja dwóch istotnych elementów sopockiego krajobrazu, przyciągających na Hipodrom co roku wiele tysięcy osób - mowa o hipoterapii oraz szkółkach jazdy konnej.
Czym jest hipoterapia - http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipoterapia
Wraz ze zmianą Zarządu Spółki rozpoczął się proces forsowania nierynkowych i aspołecznych zasad współpracy, których efektem będzie nie tylko działanie na szkodę (łącznie z likwidacją) szkółek i hipoterapii, prowadzących działalność gospodarczą na terenie Hipodromu, ale również na szkodę społeczności lokalnej, w tym setek dzieci niepełnosprawnych korzystających z terapii ze zwierzętami.
Spór dotyczy wielu aspektów, w tym: zasad najmu boksów i podwyżek czynszów, zasad prowadzenia działalności gospodarczej na Hipodromie, kwestii uprawnień do prowadzenia zajęć, jednostronnie zabezpieczonych umów, jakie spółka Hipodrom od lat podpisywała z najemcami, i wielu innych kwestii.
Warto zauważyć, iż szkółki i hipoterapia działają na Hipodromie od wielu lat, świadcząc usługi tysiącom ludzi - zaskakujący jest fakt, iż współpraca przebiegała w sposób zrównoważony, korzystny dla obu stron do momentu wybrania nowego Zarządu Spółki.
W tym miejscu warto podkreślić, iż szkółki i hipoterapia są bardzo otwarte na współpracę, są skłonne podjąć dyskusję nad zwiększeniem bezpieczeństwa, standardu i atrakcyjności Hipodromu - w tym celu sformułowały m.in. własną propozycję współpracy z uwzględnieniem interesów obu stron. Działania Zarządu Spółki, podejmowane pod hasłem zwiększania bezpieczeństwa, standardu, rentowności i konkurencyjności, prezentują tymczasem postawę, którą bez wątpienia można określić mianem konfliktowej, nieprofesjonalnej, zamkniętej na dyskusję i rzeczową argumentację.
W związku z tym, że szkółki i hipoterapia nie były w stanie reprezentować swoich racji w sporze ze Spółką Hipodrom, sprawą zainteresowały się Greytree (www.greytree.pl) oraz Kancelaria Prawna Lexgo (www.lexgo.pl), które po zapoznaniu się z dokumentacją zdecydowały się na reprezentowanie tych podmiotów.
Zakres współpracy obejmuje:
- zestawienie i analizę dokumentacji pod kątem zgodności z prawem, swobodą prowadzenia działalności gospodarczej, szeroko rozumianym dobrem społeczności lokalnej,
- reprezentowanie szkółek i hipoterapii w kontaktach z Zarządem Spółki oraz Miastem Sopot, które posiada 100% udziałów w Spółce,
- sformułowanie stanowiska szkółek i hipoterapii, w tym alternatywnych zasad współpracy, których celem miałoby być wypracowanie standardów korzystnych dla obu stron i społeczności lokalnej,
- współpraca z mediami, w tym udostępnianie pełnej informacji na temat sporu, uczestnictwo w wywiadach,
- obsługę prawną.

Greytree i Kancelaria działają na rzecz szkółek i hipoterapeutów nieodpłatnie - pro publico bono.
Dzięki działaniom Greytree 7 listopada 2008 doszło do spotkania przedstawicieli firmy z Panią Prezes Spółki, w trakcie którego zaprezentowane zostało stanowisko szkółek i hipoterapii oraz oczekiwania Spółki - efektem spotkania było wycofanie się Pani Prezes z niektórych postulatów, a także kilka istotnych ustaleń w kwestii wzajemnej współpracy - można było odnieść wrażenie, iż mimo wcześniejszych działań podejmowanych wobec podmiotów prowadzących na Hipodromie działalność, Spółce Hipodrom również zależy na racjonalnym i uczciwym rozwiązaniu sporu.
Miejmy nadzieję, że za słowami pójdą czyny. Ostateczny wynik sporu zależał będzie bowiem od postawy Zarządu i jego otwartości na rzeczywistą sytuację na Hipodromie. Bez wątpienia zarówno szkółki, jak i hipoterapia stoją po stronie realnych, korzystnych dla obu stron i społeczności lokalnej rozwiązań - nawet jeśli wiążą się one z podwyżką kosztów ich działalności.
Aktualnie wszystkie szkółki jazdy konnej znajdują się w sytuacji wypowiedzenia umów na prowadzenie działalności gospodarczej na Hipodromie.
Jeśli jesteś zainteresowany/a tematem, chcesz pomóc, napisać o tym lub pokazać - skontaktuj się z nami - udostępnimy Tobie szczegółowe informacje.
Napisz lub zadzwoń:

Grzegorz Tuszyński
g.tuszynski@greytree.pl
+48 667 544 333
konny, jezdziecki, koński
komentarz[1] | drukuj

Copyright (C) Volta 2008
koń, konie, jazda konna, jeździectwo - KONIEczny portal jeździecki

Volta nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników.

VOLTA - koń, konie, jazda konna, jeździectwo - KONIEczny portal jeździecki 2.474 s