Volta - koń, konie, jeździectwo, jazda konna
koń, konie, jeździec, jeździectwo, jazda konna

koń, konie, jazda konna, jeździectwo, portal jeździecki, jazdy konne

szukaj:
Baileys - pasze dla koni
konie
konie
Menu głównekonie
konie
konie
Działy
konie
konie
Końskie motto: konie
konie
konie
Najczęściej czytane
konie
konie
Baileys - alimentos para cavalos
konie
konie
agrogora.swf
konie
konie
arch.voltahorse.pl
konie
konie
sas
konie
konie
asda
konie
konie
koń, konie

Artykuły > Varia1 > "Tomasz Lis na żywo"
konny, końskie
Szanowni Państwo,

W związku z opublikowanym w dniu 17 listopada 2008 materiałem filmowym w programie "Tomasz Lis na żywo" pragnę stanowczo zaprotestować przeciwko treści materiału filmowego dotyczącego pokazów Szwadronu Kawalerii w barwach 8 Pułku Ułanów w Katowicach i Trzebini w dniu 11 listopada 2008, w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Jest absolutną nieprawdą, że jakiekolwiek konie mające związek z członkami Szwadronu trafiają na rzeź po pokazach, a zaprezentowany materiał jest jawną manipulacją i prowokacją.

Osobiście od wielu lat jestem uczestnikiem i współorganizatorem pokazów kawaleryjskich i defilad konnych i z całą stanowczością oświadczam, że insynuacje na temat złego traktowania koni, a tym bardziej - przekazywania ich na rzeź - są skandaliczną insynuacją oraz niedorzecznością.

Zaprezentowany materiał pokazuje archiwalne zdjęcia z bulwersujących i karygodnych transportów koni na rzeź, zmontowane tendencyjnie z relacją z występów Szwadronu ze Święta Niepodległości 11 listopada 2008. Osoby będące bliżej tematu koni doskonale zdają sobie sprawę, że dzięki batalii licznych stowarzyszeń i działaczy na rzecz praw zwierząt okrutne traktowanie koni rzeźnych praktycznie zostało wyeliminowane, a dyrektywy Unijne, którym Polska jako członek UE podlega, całkowicie taki proceder eliminują.

Prezentowanie takiego materiału, jako dokumentacja rzekomo mającego miejsce w chwili obecnej działania, jest nie tylko pomówieniem i oszczerstwem wobec zaangażowanych w tą sprawę osób, ale również godzi w polską rację stanu i podważa wiarygodność naszego Kraju na forum Unii Europejskiej.

W związku z planowanym (zgodnie z moją wiedzą) ponownym wyemitowaniem tego materiału na antenie TVP Polonia w dniu 19.listopada (o innych terminach nie wiem) - kategorycznie domagam się wstrzymania emisji i wyjaśnienia rzetelności przekazu dziennikarskiego przez odpowiedzialne osoby.

W moim przekonaniu p. Tomasz Lis, jako powszechnie znany i szanowany publicysta, powinien zadać sobie więcej trudu przy weryfikacji prezentowanych materiałów - wymaga tego po prostu etyka i rzetelność dziennikarska.

Uprzedzam, że w przypadku dalszej emisji tego materiału wszczęte będą kroki prawne mające na celu publiczne przywrócenie dobrego imienia pomówionych tam osób i wydarzeń. Niezależnie od tego, domagam się sprostowania i emisji programu, w którym kłamliwie przedstawione fakty będą sprostowane, a osoby których dobre imię zostało narażone na szwank - przeproszone.

Dodam jedynie, że całe środowisko osób związane z Kawalerią Ochotniczą oraz małopolskim jeździectwem jest zbulwersowane tym programem i dołoży wszelkich starań, aby sprawę tę wyjaśnić i sprostować.

Uprzejmie proszę o przedstawienie mojego listu bezpośrednio Red. Tomaszowi Lisowi a także ustosunkowanie się do jego treści.

Pragnę dodać, że jako vice prezes Małopolskiego Związku Jeździeckiego jestem z racji pełnionej funkcji odpowiedzialny za reprezentowanie racji zrzeszonych w MZJ stowarzyszeń i Klubów i mam obowiązek sprawę powyższą wyjaśnić do końca, z podjęciem wszelkich kroków prawnych włącznie.Mikołaj Rey

Klub Jeździecki "SZARŻA" im. 8 Pułku Ułanów ks. Józefa Poniatowskiego

Bolęcin, ul. Wczasowa 16
32-640 Trzebinia
tel. 0- 32 6137637
fax 0 - 32 6137687
kom. 0-501 358083
List wysłany do redakcji programu "Tomasz Lis na żywo
konny, jezdziecki, koński
komentarz[24] | drukuj

Copyright (C) Volta 2008
koń, konie, jazda konna, jeździectwo - KONIEczny portal jeździecki

Volta nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników.

VOLTA - koń, konie, jazda konna, jeździectwo - KONIEczny portal jeździecki [Tue, 19 Jun 2018 06:58:29 +0200] 0.014 s